Výsev trávnika

Vysievanie trávnika

Hustý trávnik vyžaduje okrem kvalitného pôdneho podkladu aj kvalitný výsev.
Po odstránení trávnej plsti, prevzdušnení trávnika a jeho vypieskovaní, prichádza na rad výsev trávneho semena. No aby bol výsev úspešný a zároveň čo najefektívnejší z pohľadu počtu vyklíčených semien, je nutné dodržať niekoľko zásad. 
R

Teplota

Počasie rozhoduje o tom, kedy je vhodné vysievať nové semená, nie váš rozpis súťaží. Kvalitné druhy trávnych semien vyklíčia a prežijú už pri 4°C, no pokiaľ nočné teploty klesajú pod túto hranicu, treba s vysievaním počkať.

R

Vlhkosť

Trávne semeno potrebuje mať k svojmu vyklíčeniu dostatok vlahy. Pri jarnom výseve vám často dážď pomôže udržať semená v tej správnej vlhkosti, no vždy musíte mať na pamäti, že 7-10 dní stáleho vlhka je minimum, ktoré semeno potrebuje pre svoje vyklíčenie.

R

Čas

Pri futbalových trávnikoch je rovnako dôležitý aj čas bez záťaže, ktorý po vysiatí dokážete zabezpečiť. Najkvalitnejšie trávne semená môžete naplno zaťažovať už 7 dní po ich vysiatí bez toho, aby ste ich zničili. Ak však tento čas nedokážete zabezpečiť pre celú vašu hraciu plochu, je nutné pristúpiť len k lokálnemu výsevu, alebo počkať na vhodnejšie obdobie. 

Výsev trávnika
Pre kvalitný výsev využívame stroj REDEXIM Speed-Seed 1100, ktorý si sám pripravuje vhodné otvory pre trávne semená, a zároveň po vysiati tieto otvory rovno aj sám uzatvára.

Rovnako dôležitá, ako kvalita strojov, je pre nás dôležitá aj kvalita trávnych semien. Preto vysievame iba kvalitné trávne semená značiek Barenbrug a DLF.

 

REDEXIM Speed-Seed 1100